Rakennusliiton osasto 33 pilkkikilpailut pidettiin 2.4.2022 Marjolan lähivesillä.

Samalla pidettiin myös SAK:n Lappeenrannan ja Imatran paikallisjärjestöjen pilkkikilpailut.

Tuloksia Osasto 33 Lappeenranta osalta:

Naiset:

1. Leinonen Pirkko   1764 g

2. Huhtiniemi Terttu 1103 g

3. Nikku Eija  886 g

4. Karvonen Eeva  498 g

5. Hömppi Nina  112 g

Nuoret:

1. Aspegren Tuomas 144 g

2. Kiero Hilja 61 g

3. Aspegren Anni 

Miehet:

1. Vaalijoki Mika 3349 g

2. Liukko Kari 2723 g

3. Huhtiniemi Jorma 2498 g

4. Roiha Vesa 2126 g

5. Nikku Juha 1604 g

6. Tikka Jarmo 1359 g

7. Karvonen Jyhani 1120 g

8. Kuusinen Pertti 1068 g

9. Partanen Raimo 585 g

10. Ukkonen kalevi 259 g

11. Stefanoff Kirka 230 g

12. Stefanoff Johannes 200 g

13. Kiero Matti 10 g

14. Koskinen Markku -

 

LAP ja IAP: tulokset:

Naiset:

1. Salmi Tuija sell 2838 g

2. Kokko Janita pap 21 1764 g

3. Immonen Jenna pap 44 1001 g

4. Helsten Laila akt 989 g

5. Henelius Ulla sähko 22 7140 g

6. Immonen Anna-Maija pap 44 447 g

7. Holm Johanna sähkö 22 300 g

8. Niittymäki Sirpa pro 23 g

Nuoret:

1. Hartikainen Mikael pap 22 1401 g

2. Niittymäki Mikko teol o3 402 g

3. Mustola Joona sähkö 22 34 g

4. Alho Taavi sähkö 22 -

Miehet:

1. Inkilä Jyrki teol 3846 g

2. Wahlsten Toni rak 34 2789 g

3. Väyrynen Pekka teol 03 2750 g

4. Hiltunen Matti pam 509 2688 g

5. Pulli Asko sähkö 22 2600 g

6. Paukkunen Ossi teol 254 2413 g

7. Potinkara Aarne pap 23 2281 g

8. Hartikainen Aki pap 22 2153 g

9. Hrtikainen Ari met 52 2138 g

10. Helsten Ahti akt 2027 g

11. Mälkiäinen Juha teol 724 1868 g

12. Hartikainen Jari teol 724 1766 g

13. Noponen Pekka teol 03 1694 g

14. Wahlsten Tapio teol 724 1671 g

15. Japola Esko sähkö 22 1586 g

16. Lautala kari sähkö 22 1280 g

17. Toika Juha sähkö 22 1252 g

18. Karppanen Asko sähkö 22 1118 g

19. Lempiäinen Jouko sähkö 22 1059 g

20. Penttinen Harri akt 62 1033 g

21. Nikunen Antti sähkö 22 939 g

22. Henelius Ari sähkö 22 891 g

23. Kosunen Heimo sähkö 22 846 g

24. Huovola Teijo teol 724 786 g

25. Lohi Pekka sähkö 22 785 g

26. Holm Kari sähkö 22 723 g

27. Pulli Jaakko sähkö 22 691 g

28. Hämäläinen Matti sähkö 22 633 g

29. Sutinen Markku teol 03 542 g

30. Kauppi Kari teol 03 453 g

31. Haverinen Erkki teol 724 443 g

32. Suni Oiva teol 03 376 g

33. Närhi Pentti jhl 317 g

34. Niittymäki Hannu teol 03 312 g

35. Trygg Olavi sähkö 22 312 g

36. Kosunen Tero sähkö 22 276 g

37. Ukkonen Aimo teol 03 252 g

38. Penttinen Pasi teol 724 227 g

39. Jäkälä Erkki pap 44 193 g

40. Engblum Seppo teol 03 162 g

41. Hämäläinen Hannu sähkö 22 72 g

Kiitos kaikille osallistujille ja hyvää kevään odotusta!

 

 

 

 

Tervetuloa Rakennusliiton os.33 ry:n kotisivuille

Läydät meidät myös facebookista. ota seurantaan.. osaston facebook:www.facebook.com/osasto33

Rakennusliiton osasto 33 ry Lappeenranta on rakennusalan yleisosasto.

Osastossa on yli tuhat jäsentä eri ammattialoilta, Lappeenrannasta ja lähiympäristön kunnista.

Osastomme on vireä 91 vuotias ammattiosasto.

Liittymällä Rakennusliittoon ja osasto 33 :n varmistat edunvalvonnan Rakennusliiton sääntöjen mukaisesti

Yhteystiedot:

rlosasto33@gmail.com

0503484122

Toimisto Suonionkatu 12, 53600 Lappeenranta

Toimistolla hoidetaan vain paikallisosaston asioita parillisen viikon maanantaina klo 15-17.

Parhaiten saat asiasi hoidettua s.postilla ja puhelimella.

Tervetuloa toimintaan mukaan!

Osasto 33 ry hallitus

RAKENNUSLIITON PALVELUNUMEROT:

Alla olevissa numeroissa hoidetaan työtömyyskassa, jäsen ja työehtoasiat

JÄSENASIAT  020 690 231

KASSANASIAT     020 690 232

TYÖEHTOASIAT   020 690 230

 

 

 

Ohje: Hallituksen ja vastuuhenkilöiden työhuone on varattu asioiden valmisteluun. Täältä löytyvät valmisteluun ja keskusteluun tarvittavat dokumenttipohjat.

Ohje: Hallituksen ja vastuuhenkilöiden työhuone on varattu asioiden valmisteluun. Täältä löytyvät valmisteluun ja keskusteluun tarvittavat dokumenttipohjat.